Warsztaty dla dzieci

​“Deficyt przyrodniczy”? Żadna metafora! To termin coraz częściej omawiany przez wychowawców i edukatorów dziecięcych. A z przyrodą jest jak z ciastkiem czy bajką – dziecko musi poznać, żeby mogło polubić. Pokażmy Twojemu malcowi, co tam natura ma w zanadrzu!

Chcesz urozmaicić zajęcia swoim przedszkolakom? A może wyprowadzić świetlicę nieco na zewnątrz? Albo zorganizować swojemu dziecku urodziny inne niż do tej pory? Mamy na to “naturalne” sposoby!

 

Mikrowyprawy w przyrodę

Te warsztaty odbywają się zawsze na świeżym powietrzu – w lesie lub na łące. Sadzimy lub adoptujemy drzewo, budujemy ptasią stołówkę, tworzymy piękną cyjanotypię. Uczymy się poznawać las z mapą w ręku, urządzamy leśną – smaczną! – kuchnię. Pora roku nie jest wymówką! Mikrowyprawy odbywają się całorocznie 🙂

Krótkie aktywności

Nie zajmą nam więcej niż półtorej godziny! W tym czasie możemy wszystko: stworzyć nasienną bombę, namalować duszę drzewa, odnaleźć w lesie alfabet i czarodziejską różdżkę. Dużo sensoryki, dużo świeżego powietrza i świetnej zabawy – także dla maluchów!

Zadania długoterminowe

Stwórzmy i zrealizujmy siłą małych rąk wielką rzecz! Wspólny ogród społeczny? “Paśnik” dla owadów, ptaków? Niech dzieci miesiącami obserwują, co przyroda robi z efektami ich pracy. I niech będą z siebie dumne! Kreatywny pobyt na świeżym powietrzu i zaplanowana praca zespołowa to nie byle jakie dodatki do tego przedsięwzięcia.

Wychodzenie na zewnątrz ma same zalety!

agsdi-chat-gear

wspiera kreatywność i rozwiązywanie problemów

agsdi-eye

poprawia wzrok

agsdi-portrait-2

poprawia zdolności poznawcze

agsdi-learn

poprawia wyniki w nauce

agsdi-aspengrovestudios

zwiększa połączenie z naturą

agsdi-people

poprawia relacje społeczne

agsdi-hearts

zmniejsza objawy zespołu nadpobudliwości ruchowej (ADHD)

agsdi-target

zwiększa samodyscyplinę

agsdi-leaves

redukuje stres i niepokój

agsdi-heartbeat

redukuje stres i niepokój

A tak to wygląda w praktyce: